Loading...

UFC Reebok Mundums i Zuffa Fighter Contracts

W tym tygodniu UFC ogłosiło 6 -letnią umowę wyznaczającą Reebok jako „wyłączny dostawca stroju i odzieży” dla UFC.

Umowa wymaga noszenia odzieży Reebok i zabrania sportowcom posiadania „logo sponsorów sponsorów na odzieży sportowej podczas oficjalnych wydarzeń Fight Week, w tym Fight Night, treści wyprodukowanych przez UFC lub innych oficjalnych wydarzeniach UFC.
A indywidualne banery sponsorów nie będą już dozwolone na Olympique Marseille Koszulka Walkout lub ACF Fiorentina Koszulka wewnątrz Octagon, począwszy od wydarzenia UFC 11 lipca 2015 r. ”. W zamian za te bojownicy mają zostać zrekompensowane na podstawie formuły zidentyfikowanej przez Zuffa.

Profesjonalni bojownicy mieli mieszane reakcje na ogłoszenie. Sprawdziłem umowę Zuffa Fighter, aby zidentyfikować, czy wojownik obecnie może zostać zmuszony do przestrzegania tego wymogu. Krótka odpowiedź jest prawdopodobnie. Oto awaria.

Umowy Zuffa obejmują standardowe postanowienia „całej umowy”, co sugeruje, że jeśli umowa nie dotyczy wyraźnie powyższej strony, żadna strona nie może narzucić takich warunków. Klauzula brzmi następująco: „Niniejsza Umowa określa i integruje całe zrozumienie między wojownikiem a Zuffą oraz zastępuje wszystkie wcześniejsze lub współczesne umowy lub ustne lub oświadczenia między stronami w odniesieniu do przedmiotu na niniejszym czasie… Niniejsza Umowa może nie być Zmieniony, zmieniony lub zwolniony, z wyjątkiem późniejszego pisma podpisanego przez strony niniejsze „.

Krótko mówiąc, oznacza to, że wojownik nie zgodził się nosić odzieży wybranej przez Atalanta BC Koszulka Zuffa, Zuffa nie może ich do tego zmusić.

Następne pytanie brzmi: czy kontakt zawiera taką klauzulę? Raczej. Oceniona umowa nie miała żadnej klauzuli wyraźnie przyznania Zuffy moc dyktowania odzieży sportowca, jednak przepis „Przedstawiania wojownika” brzmi następująco:

„Fighter zgadza się, że podczas walki lub podczas treningu na walkę, a także podczas wydarzeń przedtakowych lub wydarzeń po walce, ani wojownik, ani żaden z jego menedżerów, trenerów i asystentów nie będą nosić odzieży… które są sprzeczne z Zuffe sponsor”.

Każda marka nie Reebok prawdopodobnie kolidowałaby z tym wyłącznym sponsoringiem. Prawdopodobnie wojownik może protestować, odmawiając swojej części pieniędzy Reebok i nosząc markę bez znaczenia, jednak nawet to może być bardzo zgodne z powyższym szerokim językiem.

Udostępnij to:
Świergot
Facebook

Lubię to:
Jak ładowanie …

Związane z

Spekulujmy na temat umowy GSP spór o 18, 2016 z 4 komentarzami
Praktyczne bariery dla planowanego programu losowego testowania narkotyków UFC F 20, 2015 z 3 komentarzami
W Nowym Sądu złożeniem UFC uważa, dlaczego bojownicy powinni Unionizeaugust 10, 2018

Leave a Reply

Your email address will not be published.